Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Pursuit 2x15 km - Northug za to vzal a Koukal s Magálem jeli výborně

22.02.2009, 15:47,

Dnešní závod ve skiatlonu měl několik favoritů. S očekáváním jsem napjatě sledoval vývoj závodu, který Lukášovi Bauerovi mohl pomoci v jeho výkonu. Se mnou přihlíželo zatím rekordních 17200 diváků. Ale taktizovalo se až do předposledního kola a při bruslení Lukášovi evidentně nejely lyže. Závod začal mít náboj ve třetím kole při bruslení, kdy v posledním prudkém kopci nastoupil Švéd Sodergren a s ním se odpoutal Rus Legkov, Nor Northug a Ital Di Centa.


Sodergren není sprinter a tak jsme čekali, co se bude dít. Skupinka asi 40 běžců ve které vévodily hlavní jména jela po celou dobu v balíku. V ní byl kromě jiných i náš Jirka Magál, Koukal a na chvostu i Lukáš Bauer, kterému ale opravdu nejely lyže. V předposledním kole v kopci za to vzal Sodergren a vsadil na únik, což se mu potom vyplatilo. Lyže mu jely skvěle a z kopců získával a zdálo se, že Northug s Legkovem a Di Centou se ho drželi zuby nehty. Švéd jel opravdu skvěle, jedna jedna co nejdéle a Northug za ním vlál s ostatními celou dobu. Čekali jsme, co se bude dít v posledním kole. Sodergren jel celou dobu na špici a udával rychlé tempo. Na stejném místě, na kterém se předtím utrhli se nakonec rozhodovalo. Northug nastoupil, Di Centa také a Legkov v závěsu dojeli Švéda a na konci dlouhého stoupání vyjížděli společně. Northug ale předvedl nevídané zrychlení a ostatním ujel o 50 metrů !! Jenže Legkovův pád způsobil i zbrždění zkušeného Itala a ve sjezdu Sodergren udržel druhou pozici i díky skvěle připraveným lyžím. Smolný Legkov nakonec dojel čtvrtý za DI Centou, druhým švédským závodníkem a famózním Northugem. Z našich dojel Koukal na skvělém devátém místě a Magál na třináctém. Oba si tedy jasně řekli o nominaci na štafetu a trenér Petrásek bude mít tedy volbu jednodušší.

 

muži - skiatlon (2x15 km)

1. Northug (Nor.) 1:15:52,4, 2. Södergren (Švéd.) -3,1, 3. Di Centa (It.) -11,9, 4. Legkov (Rus.) -20,1, 5. Clara (It.) -23,6, 6. Vittoz (Fr.) -29,2, 7. Angerer (Něm.) -29,8, 8. Jauhojärvi (Fin.) -32,4, 9. Koukal (ČR) -32,7, 10. Filbrich (Něm.) -35,4, ...13. Magál -36,5, 25. Bauer -1:03,4, 53. Šperl (všichni ČR) -5:36,4.
 

Stratovní označení nevydrželo nápor závodníků a poroučelo se k zemi ....

Norští fanoušci umí oslavit vítězství jasepatří....

 
« Zpět


Diskuse: "Pursuit 2x15 km - Northug za to vzal a Koukal s Magálem jeli výborně"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.