Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2016/17

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

RAMSAU 1999

11.02.2009, 21:38,

FIS Nordic World Ski Championships 1999 se konal 19.2.-28.2. 1999. Poprvé se sdruženáři představili ve sprintu na 7,5 km. První dva úseky štafety se běžely klasicky a zbývající dva volně, jak muži tak i ženy. Rakousko získalo první medaili ve štafetě od roku 1933. Ve finiši naturalizovaný Rakušan Michail Botvinov předstihl Thomase Alsgaarda finišmana norské štafety a Silvio Faunera z Itálie. Bronzová medailistka z kombinace Irina Terelia Taraněnko z Ukrajiny je první medailistkou své země na mistrovství světa v klasickém lyžování.


Hvězda MS
Mika Myllyla
(*1969)

Finský běžec na lyžích, rodák z Haapajärvi.
Účastník 3x ZOH (1992, 1994, 1998) a 4x MS (1993, 1995, 1997, 1999)
Na MS 2001 v Lahti pozitivně testován při dopingové kontrole při velkém skandálu u finských závodníků. Po odpykání trestu se vrátil k lyžování, ale dostal se jen na finské mistrovství.

Zlato
1997 MS Trondheim běh na 50 km
1998 ZOH Nagano běh na 30 km
1999 MS Ramsau běh na 10 km
1999 MS Ramsau běh na 30 km
1999 MS Ramsau běh na 50 km
Stříbro
1994 ZOH Lillehammer běh na 50 km
1997 MS Trondheim kombinace 10 km klasicky + 15 km volně
1997 MS Trondheim štafeta na 4x10 km
1999 MS Ramsau kombinace 10 km klasicky + 15 km volně
Bronz
1994 ZOH Lillehammer běh na 30 km
1994 ZOH Lillehammer štafeta na 4x10 km
1995 MS Thunder Bay běh na 10 km
1997 MS Trondheim běh na 10 km
1998 ZOH Nagano běh na 10 km
1998 ZOH Nagano štafeta na 4x10 km

Stefania Belmondo
(*1969)

Italská běžkyně na lyžích, rodačka z Vanadia.
Účastnice 4x ZOH (1992, 1994, 1998, 2002) a 6x MS (1991, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001).
Vítězka 24 závodů světového poháru.

Zlato
1992 ZOH Albertville běh na 30 km
1993 MS Falun kombinace 5km klasicky + 10 km volně
1993 MS Falun běh na 30 km
1997 MS Trondheim kombinace 5 km klasicky + 10 km volně
1999 MS Ramsau kombinace 5 km klasicky + 10 km volně
1999 MS Ramsau běh na 15 km
2002 ZOH Salt Lake City běh na 15 km
Stříbro
1991 MS Val di Fiemme štafeta na 4x5 km
1992 ZOH Albertville kombinace 5km klasicky + 10 km volně
1993 MS Falun štafeta na 4x5 km
1997 MS Trondheim běh na 5 km
1997 MS Trondheim běh na 15 km
1997 MS Trondheim běh na 30 km
1998 ZOH Nagano běh na 30 km volně
1999 MS Ramsau štafeta na 4x5 km
2002 ZOH Salt Lake City běh na 30 km klasicky
Bronz
1991 MS Val di Fiemme běh na 15 km
1992 ZOH Albertville štafeta na 4x5 km
1994 ZOH Lillehammer kombinace 5 km klasicky + 10 km volně
1994 ZOH Lillehammer štafeta na 4x5 km
1998 ZOH Nagano štafeta na 4x5 km
2001 MS Lahti štafeta na 4x5 km
2002 ZOH Salt Lake City běh na 10 km klasicky

Legenda MS
Bjarte Engen Vik
(*1971)

Norský sdruženář, 2x vítěz celkového hodnocení světového poháru (1997/98 a 1998/99).
Účastník 2x ZOH (1994, 1998) a 5x MS (1993, 1995, 1997, 1999, 2001)
Vítěz 24 závodů světového poháru.
Po Odd-Björnovi Hakenovi (vítěz MS 1934 a 1935) se stal druhým sdruženářem v historii, který dokázal vyhrát MS dvakrát za sebou.

Zlato
1997 MS Trondheim závod sdružený družstev na 4x5 km
1998 ZOH Nagano závod sdružený jednotlivci na 15 km
1998 ZOH Nagano závod sdružený družstev na 4x5 km
1999 MS Ramsau závod sdružený jednotlivci sprint na 7,5 km
1999 MS Ramsau závod sdružený jednotlivci na 15 km
2001 MS Lahti závod sdružený jednotlivci na 15 km
2001 MS Lahti závod sdružený družstev na 4x5 km
Stříbro
1994 ZOH Lillehammer závod sdružený družstev na 3x10 km
1995 MS Thunder Bay závod sdružený družstev na 4x5 km
1997 MS Trondheim závod sdružený jednotlivci na 15 km
1999 MS Ramsau závod sdružený družstev na 4x5 km
Bronz
1994 ZOH Lillehammer závod sdružený jednotlivci na 15 km

Výsledky FIS Nordic World Ski Championships 1999

Muži běh na lyžích na 10 km klasicky

22.02.1999 startovalo 92 závodníků


1. Mika Myllylä (FIN) 24:19,2
2. Alois Stadlober (AUT) 24:34,7
3. Odd-Björn Hjelmeset (NOR) 24:37,1
4. Alexej Prokurorov (RUS)
5. Björn Dählie
6. Erling Jevne (NOR)
20. Lukáš Bauer (CZE)
32. Václav Korunka (CZE)
46. Martin Koukal (CZE)
60. Jiří Magál (CZE)


Muži běh na lyžích kombinace 10 km klasicky + 15 km volně stíhačka

23.02.1999 startovalo 74 závodníků


1. Thomas Alsgaard (NOR) 1:05:54,9
2. Mika Myllylä (FIN) 1:05:55,6
3. Fulvio Valbusa (ITA) 1:06:17,6
4. Jari Isometsä (FIN)
5. Jaak Mae (EST)
6. Björn Dählie (NOR)
13. Lukáš Bauer (CZE)
23. Martin Koukal (CZE)
39. Jiří Magál (CZE)
45. Václav Korunka (CZE)


Muži běh na lyžích na 30km volně
19.02.1999 startovalo 78 závodníků


1. Mika Myllylä (FIN) 1:15:26,2
2. Thomas Alsgaard (NOR) 1:16:01,5
3. Björn Dählie (NOR) 1:16:08,7
4. Fulvio Valbusa (ITA)
5. Alois Stadlober (AUT)
6. Anders Bergström (SWE)
22. Martin Koukal (CZE)
33. Petr Michl (CZE)
37. Jiří Magál (CZE)
42. Václav Korunka (CZE)


Muži běh na lyžích na 50 km klasicky

28.02.1999 startovalo 58 závodníků


1. Mika Myllylä (FIN) 2:18:08,7
2. Andrus Veerpalu (EST) 2:18:40,5
3. Mikhail Botvinov (AUT) 2:19:52,3
4. Niklas Jonsson (SWE)
5. Alois Stadlober (AUT)
6. Kristen Skjeldal (NOR)
46. Stanislav Řezáč (CZE)


Muži štafeta na 4x10 km
26.02.1999 startovalo 15 štafet


1. Rakousko (M. Gandler, A. Stadlober, M. Botvinov, Ch. Hoffman) 1:35:07,5
2. Norsko (E. Bjervig, E. Jevne, B. Dählie, T. Alsgaard) 1:35:07,7
3. Itálie (G. Di Centa, F. Mai, F. Valbusa, S. Fauner) 1:36:38,1
4. Německo
5. Finsko
6. Švédsko
8. Česká republika


Ženy běh na lyžích na 5 km klasicky
22.02.1999 startovalo 75 závodnic


1. Bente Martinsen (NOR) 12:49,8
2. Olga Danilova (RUS) 13:02,5
3. Kateřina Neumannová (CZE) 13:07,0
4. Svetlana Nagejkina (RUS)
5. Nina Gavriljuk (RUS)
6. Valentina Shevchenko (UKR)
33. Kateřina Hanušová (CZE)
45. Zuzana Kocumová (CZE)
52. Kamila Rajdlová (CZE)


Ženy běh na lyžích kombinace 5 km klasicky + 10 km volně stíhačka

23.02.1999 startovalo 60 závodnic


1. Stefania Belmondo (ITA) 42:27,9
2. Nina Gavriljuk (RUS) 42:56,8
3. Irina Terelia Taranenko (UKR) 43:02,3
4. Anfisa Reztsova (RUS)
5. Olga Danilova (RUS)
6. Kristina Smigun (EST)
19. Kateřina Hanušová (CZE)
27. Zuzana Kocumová (CZE)
51. Kamila Rajdlová (CZE)


Ženy běh na lyžích na 15 km volně
19.02.1999 startovalo 59 závodnic


1. Stefania Belmondo (ITA) 38:49,0
2. Kristina Smigun (EST) 39:19,4
3. Maria Theurl (AUT) 39:43,5
4. Elin Nilsen (NOR)
5. Anfisa Reztsova (RUS)
6. Olga Danilova (RUS)
31. Petra Letenská (CZE)
33. Kateřina Hanušová (CZE)


Ženy běh na lyžích na 30 km klasicky
27.02.1999 startovalo 52 závodnic


1. Larisa Lazutina (RUS) 1:29:19,9
2. Olga Danilova (RUS) 1:30:53,9
3. Kristina Smigun (EST) 1:31:14,6
4. Svetlana Nagejkina (RUS)
5. Irina Terelia Taranenko (UKR)
6. Yelena Sinkevitch (BLR)
40. Petra Letenská (CZE)
44. Kamila Rajdlová (CZE)


Ženy štafeta na 4x5 km

26.02.1999 startovalo 15 štafet


1. Rusko (O. Danilova, L. Lazutina, A. Reztsova, N. Gavriljuk)
2. Itálie (S. Valbusa, G. Paruzzi, A. Confortola, S. Belmondo)
3. Německo (V. Bauer, R. Roth, E. Sachenbacher, S. Wille)
4. Norsko
5. Švýcarsko
6. Ukrajina
7. Česká republika


Muži severská kombinace jednotlivci sprint 7,5 km
27.02.1999 startovalo 54 závodníků


1. Bjarte Engen Vik (NOR) 0
2. Mario Stecher (AUT) +30,2
3. Kenji Ogiwara (JPN) +31,0
4. Hannu Manninen (FIN)
5. Samppa Lajunen (FIN)
6. Satoshi Mori (JPN)
19. Ladislav Rygl (CZE)
29. Pavel Churavý (CZE)
49. Jan Matura (CZE)


Muži severská kombinace jednotlivci 15 km Gundersen
20.02.1999 startovalo 54 závodníků


1. Bjarte Engen Vik (NOR) 0
2. Samppa Lajunen (FIN) +34,5
3. Dmitry Sinitzyn (RUS) +2:32,9
4. Nicolas Bal (FRA)
5. Kenneth Braaten (NOR)
6. Keni Ogiwara (JPN)
10. Milan Kučera (CZE)
28. Pavel Churavý (CZE)
34. Jan Matura (CZE)


Muži severská kombinace družstva 4x5 km

25.02.1999 startovalo 10 družstev


1. Finsko (H. Manninen, T. Nurmela, J. Mantila, S. Lajunen)
2. Norsko (F. B. Lundberg, T. E. Elden, B. E. Vik, K. Braaten)
3. Rusko (N. Parfionov, A. Fadejev, V. Stoljarov, D. Sinitzyn)
4. Francie
5. Japonsko
6. Německo
8. Česká republika (P. Churavý, L. Rygl, M. Kučera, P. Šmejc)


Muži skoky na lyžích jednotlivci na středním můstku
26.02.1999 startovalo 69 závodníků


1. Kazuyoshi Funaki (JPN) 255,0
2. Hideharu Miyahira (JPN) 253,5
3. Masahiko Farada (JPN) 252,0
4. Janne Ahonen (FIN)
5. Noriaki Kasai (JPN)
    Martin Höllwarth (AUT)
11. Jakub Sucháček (CZE)
31. Michal Doležal (CZE)
33. Jakub Janda (CZE)
51. Jakub Jiroutek (CZE)


Muži skoky na lyžích jednotlivci na velkém můstku K-120

21.02.1999 startovalo 67 závodníků


1. Martin Schmidt (GER) 263,4
2. Sven Hannawald (GER) 261,7
3. Hideharu Miyahira (JPN) 258,8
4. Janne Ahonen (FIN)
5. Kazuyoshi Funaki (JPN)
6. Masahiko Farada (JPN)
28. Jakub Sucháček (CZE)
34. Michal Doležal (CZE)
48. Jakub Janda (CZE)
50. Jakub Jiroutek (CZE)


Muži skoky na lyžích družstva na velkém můstku K-120
20.02.1999


1. Německo (S. Hannawald, Ch. Duffner, D. Thoma, M. Schmidt) 988,9
2. Japonsko (N. Kasai, H. Miyahira, M. Farada, K. Funaki) 987,0
3. Rakousko (A. Widhölzl, M. Höllwarth, R. Schwarzenberger, S. Horngacher) 905,5
4. Finsko
5. Slovinsko
6. Norsko


Přehled medailí

Pořadí      Země                     Zlato Stříbro Bronz Celkem
     1     Norsko                      4       3         2          9
    
2     Finsko                      4       2         0          6
    
3     Rusko                      2       3         2          7
    
    Itálie                         2       1         2          5
    
5     Německo                2       1         1          4
    
6     Japonsko               1       2         3          6
   
  7     Rakousko                1       2         3          6
   
  8     Estonsko                0       2          1          3
    
    Česká Republika  0       0         1          1
    
10   Ukrajina                   0       0         1          1
 

 
« Zpět


Diskuse: "RAMSAU 1999"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.