Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Šéf FIS Kasper plánuje uspořádat druhou Tour de Ski na konci sezony

28.12.2008, 13:12,

Franco Kasper, prezident Mezinárodní lyžařské federace (FIS) hodlá uspořádat ještě jednu Tour de Ski. Podle jeho vyjádření by se měly závody konat na konci sezony na severu Evropy - ve Finsku, Norsku a Švédsku. Plán by chtěl realizovat během dvou až tří let.


Tour de Ski se letos koná potřetí a Franco Kasper přemýšlí o jejím dalším rozmachu. "Z velkých běžeckých závodů ve Skandinávii by se v březnu lehce dala vytvořit další Tour de Ski," citovala agentura ČTK jeho slova. "Pro sportovce by to bylo navíc další vzrušení z boje o celkové prvenství i prémie."

Dosavadní model závodů na přelomu roku by ale zachoval. "Samozřejmě se závody v Německu, neboť je to náš nejdůležitější trh." Kasper by rád některé etapy umístil také do Rakouska a Švýcarska.

Letošní Tour de Ski, která odstartovala v sobotu v Oberhofu, pokračuje závody na českém území v Praze a v Novém Městě na Moravě. O celkových vítězích se rozhodne první lednový víkend v italském Val di Fiemme.


Zdroj: idnes.cz

 
« Zpět


Diskuse: "Šéf FIS Kasper plánuje uspořádat druhou Tour de Ski na konci sezony"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.