Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

SP - Na krátkých tratích vládne Hattestad a Majdičová

14.02.2009, 13:02,

Oba vládnou celkovému hodnocení sprinterského seriálu, oba si připsali pátý triumf v sezoně. V italském Valdidentru vyhráli sprinterský závod Světového poháru volnou technikou norský lyžař Ola Vigen Hattestad a Slovinka Petra Majdičová, Češi se neprosadili. Ani jeden nepronikl do finálové třicítky.

Českým reprezentantům generálka na krátkých distancích před mistrovstvím světa v Liberci nevyšla. Na trati 1,7 kilometru se ani jeden z nich neprobil z kvalifikace.

Nejblíže k postupu měl Aleš Razým, kterému účast ve vyřazovací části unikla o čtyři setiny sekundy. Mistr světa ve sprintu v kategorii do 23 let obsadil 31. místo. Další český lyžař Martin Koukal obsadil 34. a Dušan Kožíšek 37. pozici.

Mezi ženami skončila Eva Nývltová na 44. místě a Helena Erbenová obsadila 48. příčku.

Sprint volnou technikou - výsledky

Muži: 1. Hattestad (Nor.) 3:22,9, 2. Petuchov (Rus.) -0,2, 3. Jönsson -0,3, 4. Hellner (oba Švéd.) -0,7, 5. Pasini (It.) -0,9, 6. Brandsdal (Nor.) -15,9, ...31. Razým, 34. Koukal, 37. Kožíšek (všichni ČR) nepostoupili z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 33 závodů): 1. Cologna (Švýc.) 926, 2. Northug (Nor.) 720, 3. Teichmann (Něm.) 649, 4. Hattestad 580, 5. Piller Cottrer 568, 6. Di Centa (oba It.) 513, ...9. Bauer 436, 65. Razým 54, 69. Kožíšek 49, 73. Magál 45, 95. Jakš (všichni ČR) 25.

Ženy: 1. Majdičová (Slovin.) 2:45,6, 2. Muranenová (Fin.) -2,5, 3. Genuinová (It.) -3,4, 4. Kallaová (Švéd.) -5,1, 5. Follisová (It.) -5,2, 6. Randallová (USA) -16,9, ...44. Nývltová, 48. Erbenová (obě ČR) nepostoupily z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 33 závodů): 1. Saarinenová (Fin.) 1240 b., 2. Majdičová 1190, 3. Kuitunenová (Fin.) 1069, 4. Kowalczyková (Pol.) 1067, 5. Follisová 835, 6. Longaová (It.) 733, ...48. Rajdlová (ČR) 78.

« Zpět

Diskuse: "SP - Na krátkých tratích vládne Hattestad a Majdičová"

Motto:

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.