Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

SP Trondheim - Na dlouhé trati Rajdlová třináctá, Bauer desátý

14.03.2009, 20:18,

Desátou příčku obsadil Lukáš Bauer v závodu Světového poháru na 50 kilometrů klasicky s hromadným startem v norském Trondheimu. Na vítězného finského běžce na lyžích Samiho Jauhojärviho ztratil dvě a půl minuty, další Čech na startu Jiří Magál vytrvalecké klání nedokončil.


Na rozdíl od podobných závodů na světových šampionátech či olympijských hrách se startovní pole v Trondheimu v druhé polovině trati roztrhalo a do cíle dojížděli jednotlivci či malé skupinky lyžařů. Bauer se držel v čelní skupině zhruba dvacet kilometrů, pak se k trháku odhodlal Kanaďan Alex Harvey.

Ten byl po desetikilometrovém úniku dostižen hlavními adepty na prvenství, mezi nimiž už ale Bauer chyběl. Z šestičlenné skupinky se po chvíli odpoutali Jauhojärvi a Rus Maxim Vylegžanin, sedmadvacetiletý finský lyžař pak svého posledního soupeře setřásl pět kilometrů před cílem a dojel si pro premiérové vítězství v závodu SP.

Na druhém místě dojel se ztrátou 22 sekund Němec Tobias Angerer, v souboji o bronzovou příčku měl Harvey více sil než Vylegžanin.

Před sprinty ve Stockholmu a finále sezony ve Falunu se v čele celkového hodnocení SP drží stále Švýcar Dario Cologna. Jeho náskok na v sobotu pátého Pettera Northuga z Norska se však ztenčil na 25 bodů.

Ženám kralovala Majdičová

Až dramatická koncovka rozmotala zápletku závodu žen s hromadným startem na třicet kilometrů klasickou technikou. Z triumfu se radovala slovinská běžkyně na lyžích Petra Majdičová, která si zároveň upevnila vedení v průběžném hodnocení Světového poháru. Třináctá skončila česká reprezentantka Kamila Rajdlová, což je její nejlepší výsledek v sezoně.

Majdičová tak míří k celkovému prvenství ve Světovém poháru, v čele průběžného pořadí však svůj náskok na svoji největší sobotní soupeřku Justynou Kowalczykovou nezvýšila.

Polská běžkyně totiž těžila z bonusových bodů za dílčí prvenství na mezičasech na desátém, sedmnáctém a pětadvacátém kilometru. Na trati tak získala navíc celkem 45 bodů, zatímco Majdičová jen pět. I proto se její vedení v čele SP po vítězství paradoxně smrsklo.

Majdičová přesto ukázala obrovskou univerzálnost: před dvěma dny vyhrála v norském zimním středisku sprint, nyní naopak kralovala nejdelší vypisované trati. V závodě měla navíc na 25. kilometru na dosud vedoucí Kowalczykovou více než půlminutovou ztrátu, poslední úsek však zvládla skvěle.

Polka nakonec doběhla s dvanáctisekundovým odstupem druhá, ve finiši byla rychlejší než třetí Japonka Masako Išidaová i než domácí závodnice Kristin Steiraová. Rajdlová v závěru předjela několik soupeřek a na vítězku ztratila bezmála minutu a půl.

Do konce sezony chybějí ještě čtyři závody, které jsou v příštím týdnu na programu ve Švédsku.

Závod SP v běhu na lyžích v Trondheimu - výsledky:

Muži
50 km klasickou technikou s hromadným startem: 1. Jauhojärvi (Fin.) 2:02:39,0, 2. Angerer (Něm.) -21,8, 3. Harvey (Kan.) -33,2, 4. Vylegžanin (Rus.) -34,7, 5. Northug (Nor.) -50,3, 6. Veerpalu (Est.) -51,7, 7. Kershaw (Kan.) -1:52,8, 8. Rickardsson (Švéd.) -1:54,8, 9.
Filbrich (Něm.) -1:58,4, 10. Bauer -2:28,1, ...Magál (oba ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 28 z 32 závodů): 1. Cologna (Švýc.) 1022 b., 2. Northug 997, 3. Hattestad (Nor.) 760, 3. Teichmann (Něm.) 674, 5. Piller Cottrer (It.) 668, 6. Jauhojärvi 626, ...9. Bauer 491, 75. Razým 54, 79. Kožíšek 49, 81. Magál 45, 105. Jakš 25, 137. Koukal (všichni ČR) 11.

Ženy
30 km klasickou technikou s hromadným startem: 1. Majdičová (Slovin.) 1:25:22,2, 2. Kowalczyková (Pol.) -11,7, 3. Išidaová (Jap.) -12,0, 4. Steiraová (Nor.) -12,3, 5. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -21,9, 6. Longaová (It.) -29,9, 7. Johaugová (Nor.) -33,9, 8. Roponenová -36,5, 9. Saarinenová (obě Fin.) -49,9, 10. Ševčenková (Ukr.) -55,7, ...13. Rajdlová (ČR) -1:26,7.

Průběžné pořadí SP (po 28 z 32 závodů): 1. Majdičová 1567, 2. Kowalczyková 1476, 3. Saarinenová 1365, 4. Kuitunenová (Fin.) 1124, 5. Follisová (It.) 1000, 6. Longaová 891, ...43. Rajdlová 108.
 

 
« Zpět


Diskuse: "SP Trondheim - Na dlouhé trati Rajdlová třináctá, Bauer desátý"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.