Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Správná délka holí

23.11.2008, 11:45,

Již několikrát jsme se setkali nejen na škole s nesprávnou délkou holí. Snad pokaždé se jednalo o to, že hole byly delší, než by měly být. V podvědomí obecně přetrvává názor, že čím delší hůlka, tím lepší záběr.


Opak je však pravdou, při používání delších "klacků" je záběr méně efektivní a dlouhá hůl nás nutí se narovnávat ve chvíli, kdy je potřeba se do záběru "položit". Jednoduché pravidlo zní, že při vybírání hole by na suchu měla hůl na klasiku být v délce maximálně po ramena , na bruslení někde mezi bradou a nosem. Pod článkem najdete tabulku s určením délky hole vzhledem k výšce postavy. Důležité je také správné vyladění poutek, neměly by vás škrtit a ani nesmí být volné, při dokončení záběru a zvednutých rukách v úrovni pasu nesmí hůl padat na zem a musí se opřít rukojetí o meziprostor mezi vaším palcem a ukazováčkem.

 

 
« Zpět


Diskuse: "Správná délka holí"
Datum: Jméno: Komentář:
17.03.2015, 14:51 Jiří Délka hole
09.12.2017, 13:30 Re: Délka hole
07.02.2018, 20:20 Norbert Hnátek Re: Re: Délka hole
07.02.2018, 20:31 Norbert Hnátek Re: Re: Re: Délka hole
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.