Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Tipsport aréna srdcem Mistrovství

09.02.2009, 19:25,

Tipsport aréna v Liberci se v době konání FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování stane centrálním mozkem celého šampionátu. Téměř celý Organizační výbor se přesune z libereckého Paláce Syner v centru města do prostor Tipsport arény. Tato moderní a krásná multifunkční stavba bude sloužit mistrovství nejen jako dějiště zahajovacího ceremoniálu, nebo jako koncertní sál pro skupinu Elán, ale na zakryté ledové ploše se také ve vybrané dny budou konat diskotéky a na Český den je v nočních hodinách připravena i live Ranní show Evropy 2 s Leošem Marešem, Patrikem Hezuckým a Lucií.


Zvu vás teď na malou prohlídku velké arény. Projdeme ji spolu s Milanem Trojkem, který je po celou dobu mistrovství manažerem Tipsport arény a tedy pro nás tím nejpovolanějším průvodcem

* Právě jsme vešli hlavním vchodem a stojíme ve vstupním prostoru Tipsport arény. Co bude tady?
Vstupní prostor arény bude patřit hlavnímu informačnímu centru středisku mistrovství. Tady všichni návštěvníci mistrovství – sportovci i diváci dostanou podrobné informace o tom, co se kde a kdy děje a jak se tam dopraví. K dispozici zde bude samozřejmě kromě aktuálních informací ze sportovišť i občerstvení.

* Budeme-li pokračovat vpravo od hlavního vstupu kolem arény, přijdeme tam, kde je při běžném provozu arény Klub České spořitelny, ale místo občerstvovacích pultů a stolků, jak si je pamatuju z hokeje, vidíme stoly s počítači, tiskárny…
Tady bude akreditační centrum. Místo, kam zamíří všichni účastníci šampionátu nejdříve. V akreditačním centru bude velmi rušno zejména před zahájením a v prvních dnech šampionátu. Budou zde vydávány akreditace, parkovací karty a průjezdky a odtud budou akreditovaní sportovci, novináři a hosté MS posíláni do svých dočasných domovů. Bude tady celkem 14 terminálů, které budou ve dvousměnném provozu obsluhovány denně od 7 do 21 hodin.

* Vyjeli jsme výtahem do čtvrtého patra a jsme pod střechou, tedy tam, kde je v běžném provozu arény umístěno tiskové středisko. Zatím je tu klid, ale již brzo…
Již brzy právě tady budou blikat počítače, pípat vysílačky a zvonit telefony hlavního řídícího střediska MS. Na svá místa sem usednou členové bezpečnostní a dopravní sekce Organizačního výboru a spolu s nimi policisté, vojáci, hasiči, zdravotníci… Prostě všichni ti, kteří budou mnohem více než oficiálních 288 hodin mistrovství bdít nad bezpečností a pohodlím všech zúčastněných. Odtud budou vycházet všechna důležitá rozhodnutí nutná pro hladký průběh šampionátu. Zatím je tu jen řada stolů s připravenými kabely, ale přijď se sem podívat za pár dní.

* Milane, které místo v Tipsport aréně projde kvůli mistrovství největší změnou?
Tak to musíme zpátky ven do haly pro míčové sporty, protože právě ta úplně změní svou podobu.Právě v těchto dnech se rychle proměňuje v hlavní tiskové středisko, tedy v místo, odkud do celého světa poběží po pomyslných telefonních i ostatních bezdrátových sítích ty nejčerstvější informace rovnou do rádiových a televizních studií, do tiskáren a odtud pak přímo ke konzumentům – divákům, posluchačům a čtenářům. Tady se také po každém závodě sejdou ti nejlepší v dané disciplíně, tady se budou odehrávat tiskové konference po závodech.

* Řada stolů je úctyhodná, kolik míst tu pro novináře z celého světa se tu vlastně chystá?
Celková plocha haly je 2 700 m2, tiskové středisko je připraveno pro 440 novinářů, je tady 80 míst s pevným připojením na internet a celý sál je pokryt technologií Wi-Fi.

* Výrazně se ale mění i další místa v Tipsport aréně.
Samozřejmě. Co se týká hlavní budovy arény, jsou to šatny hokejových rozhodčích, které se promění v místa antidopingové kontroly a v laboratoře FIS. Pak jsou to také šatny hokejistů, které budou využity dopravní sekcí Organizačního výboru jako dispečink. No a co se týká takzvaného krčku, což je ta část budovy, kde je střelnice, bowling nebo třeba gymnastický sál, ten bude sloužit vlastnímu zázemí celého mistrovství. Například gymnastická hala poslouží jako místo porad vedoucích sportovních týmů, kde budou dostávat informace na další den, v Judo sále bude závodní kancelář, tedy „Race Office“ a přilehlé šatny se změní v kanceláře všech sekcí Organizačního výboru, namátkou si vzpomenu na marketing, životní prostředí, dobrovolníky. Své kanceláře tady bude mít také FIS a JURY

 

 
« Zpět


Diskuse: "Tipsport aréna srdcem Mistrovství"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.