Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Tour - Bauer doháněl, Rajdlová v třicítce

28.12.2008, 15:55,

Oberhof - Tour de Ski má po dvou závodech nečekaného lídra. Běžkařskému seriálu vládne všestranný Dario Cologna ze Švýcarska, který má vynikající formu a pokračuje v neuvěřitelných výkonech.Zatím nejlepší muž Světového poháru vyhrál v Oberhofu i stíhací závod na patnáct kilometrů, kterým Tour v neděli pokračovala.


Druhý skončil domácí Axel Teichmann a třetí Sami Jauhojärvi z Finska ve stejném čase jako Devon Kershaw z Kanady.Lukáš Bauer se po nepovedeném sobotním prologu posunul na šestnácté místo.

Český reprezentant startoval až ze čtvrté desítky a před sebou měl balík třiceti jezdců. Předjel jich opravdu hodně, ale ne ve zrovna ideální chvíli.Po sedmi kilometrech se obhájce loňského triumfu dokonce objevil v čele skupiny pronásledovatelů, která stíhala vedoucí duo Teichmann - Cologna.V jednu chvíli se zdálo, že se pokusí o únik, jenže balík byl natolik početný, že lyžař z Božího Daru nedostal šanci. Výborné třetí místo navíc neudržel dlouho - zakrátko zase klesl. Před cílem se vzchopil a posunul se na šestnáctou příčku.Na vedoucího Colognu nyní Bauer ztrácí třicet vteřin, pondělní sprint na Výstavišti pro něj nebude tolik důležitý jako další závod v Novém Městě na Moravě, kde by se mohl posunout pořadím vzhůru.

Další člen národního týmu Milan Šperl dojel s přijatelnou ztrátou sedmadvacátý, více už ztrácejí pětačtyřicátý Aleš Razým a jednapadesátý Jiří Magál


Rajdlová je zatím šestadvacátá

Mezi ženami předvedla nejlepší výkon Virpi Kuitunenová z Finska, která vyhrála desetikilometrovou stíhačku.Na druhé místo se posunula Norka Marit Björgenová, na třetí příčce se osamostatnila Justyna Kowalczyková z Polska.

Slušný výkon předvedla Kamila Rajdlová, která zůstává mezi nejlepší třicítkou. Po sobotním čtyřiadvacátém místě klesla česká reprezentantka v průběžném pořadí o dvě pozice níže. Na Kuitunenovou ztrácí minutu a osmačtyřicet vteřin.

Vítězka včerejšího prologu Claudia Nystadová naopak propadla. Domácí naděje byla už krátce po startu dostižena a nasazené tempo soupeřek neudržela. S minutovou ztrátou je šestnáctá.

Tour de Ski se nyní přesouvá do České republiky.

 
« Zpět


Diskuse: "Tour - Bauer doháněl, Rajdlová v třicítce"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.