Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Tour - Kamila Rajdlová v premiéře jela skvěle, mužům se nedařilo..

27.12.2008, 17:23,

Oberhof - Prolog na Tour de Ski v sobotu nejlépe zvládl domácí Axel Teichmann. V německém Oberhofu se vůbec nedařilo loňskému králi Lukáši Bauerovi, který dojel s velkou ztrátou až ve čtvrté desítce. Naopak Kamile Rajdlové se v premiéře po návratu dařilo - skončila na 24 místě se ztrátou necelých 19 sekund na vítězku Klaudii Nystad.


Český reprezentant měl před začátkem závodu zdravotní problémy a že není zcela v pořádku, se potvrdilo i na trati dlouhé 3,6 kilometru volnou technikou.

Na prvním mezičase již znatelně zaostával a rozdíl mezi špičkou nadále rostl. V cíli z toho bylo 31. místo s odstupem více než šestadvaceti vteřin na vítězného Teichmanna.

Z druhé pozice se radoval Dario Cologna ze Švýcarska, překvapivý lídr Světového poháru, a třetí skončil Nor Petter Northug.

Bauer sice krátké vzdálenosti nemá v oblibě, vloni však prolog, jenž se jel v Novém Městě na Moravě, vyhrál. Pokud bude pokračovat, čeká ho v zítřejším klasickém stíhacím závodě možná dost těžký úkol s předjížděním mnoha soupeřů.

"Jsem nespokojený. Zdravotní problémy jsem necítil, takže nevím, jak se na mě podepsaly. Ale zítra chci jednoznačně nastoupit a chci se posunout pořadím dopředu," řekl obhájce titulu Radiožurnálu.

Další český reprezentant Milan Šperl se po nadějném začátku trochu propadl a v pořadí figuruje na 34. příčce těsně za Bauerem. Aleš Razým je 44. a poslednímu Čechovi na startu, Jiřímu Magálovi, patří padesáté místo.


Nejlepší Rajdlová: Malá ztráta a 24. místo

Mezi ženami triumfovala Claudia Nystadová. Domácí reprezentantka dokázala vyhrát s těsným náskokem jedné vteřiny před Italkou Ariannou Follisovou. Třetí místo shodně obsadily Polka Justina Kowalczyková a Petra Majdičová ze Slovinska.

Nejlepší Češka Kamila Rajdlová doběhla na slušné čtyřiadvacáté pozici se ztrátou necelých devatenácti sekund.

Trať dlouhá 2,8 kilometru, což je zhruba délka dvou sprintů, se příliš nepovedla favorizované Marit Björgenové. Norka obsadila až páté místo a od vítězky první etapy ji dělí více než sedm vteřin. Ještě více propadla třicátá Ukrajinka Valentina Ševčenková.

Na start se nepostavila jednadvacetiletá Charlote Kallaová ze Švédska, překvapivá vítězka loňského ročníku.

Zítra je tamtéž na programu stíhačka na deset, respektive patnáct kilometrů klasicky, kdy budou závodníci startovat v pořadí a se ztrátami, jichž dosáhli v dnešním úvodu Tour de Ski.

Hned v pondělí se poté pojede sprint na pražském Výstavišti, po dni volna se pokračuje v Novém Městě na Moravě.

Výsledky:
Muži:
1. Teichmann (Německo) 7:11,8
2. Cologna (Švýcarsko) -8,2
3. Northug (Norsko) -13,0
4. Rehemaa (Estonsko) -13,3
5. Kershaw (Kanada) -13,8
6. Reichelt (Německo) -14,9
...
31. Bauer -26,6
34. Šperl -28,4
44. Razým -32,2
50. Magál -35,6.

Ženy:
1. Nystadová (Německo) 6:17,2
2. Follisová (Itálie) -1,1
3. Majdičová (Slovinsko) a Kowalczyková (Polsko) obě -2,3
5. Björgenová (Norsko) -7,6
6. Muranenová (Finsko) -8,1
...
24. Rajdlová -18,8
37. Nývltová -30,8
44. Skalníková -41,2
47. Hájková -47,1
 

 
« Zpět


Diskuse: "Tour - Kamila Rajdlová v premiéře jela skvěle, mužům se nedařilo.."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.