Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Třicítka v Jizerkách s Kopkou v patách

09.01.2009, 20:33,

Bedřichov, 9. ledna 2009 Víkend 42. Patria Direct Jizerské 50 dnes odstartoval prvním závodem – Bedřichovskou 30 – která přinesla souboj 356 běžců. Mezi muži byl první v cíli loňský vítěz Jiří Ročánek, ženám vládla Karolína Bícová. Diváci rovněž byli svědky unikátního souboje běžců a sněžných cyklistů. Na start se postavili také sportovci, kteří excelují v jiných disciplínách – skifařka Mirka Knapková a motocyklista Lukáš Pešek.


„Hromadný start byl opravdu maso,“ popisovala v cíli Mirka Knapková, které mezi ženami patřilo celkové osmé místo. „Do závodu jsem se pustila naplno a bylo to nádherné. Určitě se příští rok vrátím,“ dodala.
Na návrat myslí i účastník motocyklového mistrovství světa Lukáš Pešek, který si pestřil svou zimní přípravu. Při své třetí jízdě na běžkách, jak sám prohlašuje, dokončil závod v čase 2 hodiny a 13 minut a coby 292. v celkovém pořadí. „Bylo to super, myslel jsem si, že pojedu 3 hodiny, takže jsem byl v cíli příjemně překvapený. Nejhorších bylo prvních deset kilometrů, pak jsem dvakrát spadnul a zahučel až do lesa. V sobotu hned vyrazím do Jizerských hor a budu trénovat na další ročník,“ říkal Pešek.
A jak dopadl souboj běžců na lyžích a cyklistů? Málem došlo na remízu a vítězný čas Jiřího Ročánka byl jen o minutu lepší než v případě extrémního cyklisty Jana Kopky a jeho kolegů. „Moc lidí nám nevěřilo a jsem rád, že to dopadlo takhle. Kdyby byla trať promrzlejší, mohli bychom jet ještě rychleji a běžce bychom porazili,“ uvedl Jan Kopka.
Během pátečního odpoledne se do Bedřichova začali sjíždět elitní závodníci včetně Thomase Alsgaarda, pětinásobného olympijského šampiona. Bohužel nepřijede další olympijský šampion Björn Daehlie, který zrušil účast na poslední chvíli a musel zůstat doma kvůli chřipce.

 
« Zpět


Diskuse: "Třicítka v Jizerkách s Kopkou v patách"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.