Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Vasaloppet - Řezáč třetí

01.03.2009, 17:51,

Mora (Švédsko) - Lyžař Stanislav Řezáč vybojoval třetí místo ve Vasově běhu a vyrovnal nejlepší český výsledek v tomto slavném závodu. Maraton na 90 kilometrů klasickou technikou dnes potřetí v kariéře vyhrál Švéd Daniel Tynell.


Zatímco v roce 2003 zaostal Řezáč na třetím místě za vítězným Oskarem Svärdem o pouhé dvě sekundy, tentokrát ho od prvního běžce v cíli dělilo 38 sekund. Při svém jedenáctém startu na trase ze Sälenu do Mory svedl o stupně vítězů v závěrečných metrech velký souboj se čtveřicí soupeřů.

"Já ten Vasák, sakra, nikdy nevyhraju!" posteskl si pětatřicetiletý závodník z Jablonce nad Nisou, který těsně porazil domácího Erika Erikssona. O sekundu později proběhli cílem vítěz z roku 2004 Nor Anders Aukland a Ital Bruno Carrara. Druhé místo s náskokem 15 sekund na Řezáče obsadil trojnásobný vítěz Vasova běhu Švéd Svärd.

Po loňském nezdaru povzbudil dnešní výborný výsledek Řezáče k tomu, aby dál bojoval o splnění svého snu a znovu se pokusil populární závod vyhrát. "Za rok přijedu znova a musím si tady najmout podpůrný tým, bez toho to nejde. Měl jsem málo pití ve finiši, Švédi občerstvovali každý kilometr, já jen jednou," uvedl.

Podepsala se na něm i únava z náročného programu. "Deset kilometrů před cílem jsem se nakrátko dostal do vedení i já, ale nedokázal jsem odpovědět na nástup Tynella, protože mi malinko docházely síly. V záběru mi trošku sil chybělo. Od Jizerky závodím osm týdnů v řadě. Ve finiši jsem šel do mrtva, na krev. Ale jsem spokojený," řekl třetí muž z Jizerské padesátky, který před měsícem vyhrál počtvrté v kariéře König Ludwig Lauf v německém Oberammergau.

Díky úspěchu ve Švédsku se Řezáč posunul na průběžné třetí místo ve FIS Marathon Cupu, který vede vítěz Jizerské padesátky Ital Marco Cattaneo. Do konce seriálu dálkových běhů zbývají švýcarský Engadin maraton a norský Birkebeiner. Řezáč poběží pouze na severu Evropy.


 
« Zpět


Diskuse: "Vasaloppet - Řezáč třetí "
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.