Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Výlet na MS nebude asi z nejlevnějších....

13.02.2009, 09:50,

Přijet autobusem, postavit si stan u tratě, jíst konzervy a chodit jen na závody běžců. Tak by mohla znít rada pro fanoušky, kteří by chtěli na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci co nejvíc ušetřit. K podobným extrémům se však uchylovat nemusíte, a přesto si šampionát můžete užít.


Raději nejezděte autem

Pro ty, kdo přijedou autem, zní rada číslo jedna: vyhněte se centru města. Vzhledem k četným uzavírkám a omezením tu bude panovat "výjimečný stav". Pořadatelé zřídili dvě zvláštní záchytná parkoviště s kapacitou celkem 8 000 míst. Cena je však vysoká: 300 korun na den. Jak se tomu vyhnout? Velkou kapacitu nabízejí nákupní centra.

Například na krytá parkoviště Nisy Liberec u výpadovky na Prahu se vejde 1 800 aut. Parkovat se dá i v okrajových částech Liberce, hromadná doprava odsud je po dobu šampionátu zdarma. Dojíždět lze i ze sousedního Jablonce. I tam pojedou tramvaje a autobusy zadarmo.

Do Liberce se z Prahy pohodlně dostanete žlutým linkovým autobusem společnosti Student Agency. Pokud nebude plno. "Podle možností nějaké spoje přidáme. Nezaručujeme však, že vždycky svezeme všechny," varuje vedoucí autobusové dopravy Kristýna Čermáková.

Jízdenky lze zakoupit přes internet, vyprodané nejsou. Některé můžete ve výhodném balíčku použít i k návštěvě libereckého akvaparku.

Volbou může být doprava vlakem, pokud vám nevadí, že z Prahy pojedete až čtyři hodiny. Nejrychlejší spoj je v Liberci za dvě a půl hodiny, ale za jednu cestu zaplatíte téměř 180 korun, což je skoro dvakrát tolik co za autobus. Posílené budou vlakové spoje v Libereckém kraji i do německých Drážďan.

Pokud vás nezajímají výdaje za ubytování, můžete zvolit apartmá pro dvě osoby v Zámeckém hotelu Sychrov. Připravte si ovšem 9 500 korun za noc. V okrajových čtvrtích, na Jablonecku či Turnovsku, pořídíte dvoulůžkový pokoj hluboko pod tisíc korun. Použít lze běžné internetové vyhledávače ubytování.


Nejdražší jsou skoky

Buďte ostražití na ceny v restauracích. Některé podniky v centru města chtějí zdražovat, například restaurace Plzeňka, jinde ceny udrží. Lze proto čekat velké rozdíly a nepozorný návštěvník může prodělat.

Horentní jsou pro české fanoušky i některé sumy za návštěvu sportovišť. Pokud chcete šetřit, nechte si zajít chuť na nejatraktivnější disciplínu, tedy skoky na lyžích. V nejlevnější variantě zaplatíte 1 250 korun. Dokonce i za kvalifikaci dáte tisícovku. "Ceny nejsou předražené," tvrdí ale šéfka organizačního výboru Kateřina Neumannová.

Za slušné peníze máte naopak šanci vidět v akci nejlepšího českého běžce Lukáše Bauera. Až v pátek 20. února poběží na své oblíbené patnáctikilometrové trati, můžete mu u trati mimo stadion fandit už za 250 korun. Za lepší místa si tuto částku vynásobte až čtyřmi.

Za jednodenní balíček tu dáte rozumných 400 korun, za které můžete sledovat například závody ve skiatlonu mužů a v severské kombinaci.

Musíte se však smířit s tím, že jde o vstupenky čtvrté kategorie: místa s výhledem jen na některé části veseckého běžeckého stadionu.

 
« Zpět


Diskuse: "Výlet na MS nebude asi z nejlevnějších...."
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.