Kontakty :

email :

skola@nyc-sport.cz

skolabezky@gmail.com

tel. 777 101 911

Dan Baran

Náš facebook klikněte..

  

  

Seznam akcí podzim a zima 2017/18

Nové termíny najdete na našich nových stránkách - klikněte zde:

Zítra začíná biatlonistům sezóna

02.12.2008, 20:43,

Östersund (Švédsko) - Ve středu se ve švédském Östersundu, dějišti letošního mistrovství světa, rozjede nový ročník Světového poháru biatlonistů. Seriál prošel výraznou změnou, od této sezony bude místo dosavadních třiceti závodníků bodovat čtyřicet nejlepších a Češi si od novinky hodně slibují. Hlavním tahounem týmu má znovu být dvojnásobný medailista ze světového šampionátu v roce 2007 Michal Šlesingr, který věří, že odstartuje lépe než loni.


Šlesingr se v první polovině uplynulé sezony trápil a nakonec se rozhodl přejít na novou značku lyží, od nichž si slibuje větší spolehlivost. "Jde o to vyvarovat se toho, aby lyže nejely v nějakém větším počtu závodů. Doufejme, že to letos bude lepší," přál si český biatlonista.

V minulém ročníku SP skončil v konečném hodnocení na 19. místě. Pokud chce předchozí výsledek vylepšit, potřebuje hned od úvodu pravidelně dojíždět v popředí startovního pole. "Loni byla ta první půlka sezony fakt mizerná, takže je potřeba se hluchým místům vyhnout a odstartovat dobře. Věřím, že letos jsme to díky změně značky lyží včas podchytili," dodal pětadvacetiletý závodník.

Podobné cíle jako Šlesingr si dávají před prvním dílem seriálu ve Švédsku i další čeští biatlonisté. "Určitě bychom chtěli rozjet SP lépe než loni, na úvod bychom byli rádi za nějaké umístění do první desítky. Zlepšit chceme i štafetu, kde bylo loni maximem sedmé místo," uvedl trenér mužů Vlastimil Vávra. Češi si hodně slibují od nového systému hodnocení závodů. "Očekáváme víc lidí na bodech, několik kluků pravidelně zajíždělo mezi 30. a 40. místem," dodal kouč.

Úvod nové sezony obstará ve středu vpodvečer Šlesingrova oblíbená disciplína - vytrvalostní závod na 20 kilometrů. Začátek seriálu bude mimořádně atraktivní, neboť se pojede za umělého osvětlení. Vedle Šlesingra budou na startu Zdeněk Vítek, Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec, Tomáš Holubec a Roman Dostál.

Obnovenou premiéru prožije o den později u ženského týmu Milan Janoušek. Zkušený trenér před osmnácti lety dovedl Jiřinu Adamíčkovou k celkovému triumfu ve SP a teď se pokusí pozvednout i současný výběr. Ve Švédsku se představí trio Magda Rezlerová, Zdenka Vejnarová a Zuzana Tryznová, Veronika Vítková se bude ještě týden připravovat s juniorskou reprezentací v rakouském Obertilliachu.

Vrcholem sezony je únorové mistrovství světa v korejském Pchjongčchangu, které stejně jako polovinu závodů SP odvysílá přímými přenosy Česká televize.

 
« Zpět


Diskuse: "Zítra začíná biatlonistům sezóna"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře

Partneři :

 

Sponzoři :

 


 

 

Náš závodní tým :

 


.

Motto:

 

Běh na lyžích není sport. Je to smysl života. Jen v tomto sportu poznáte opravdové ticho přírody, krásu zimy a poletujícího sněhu, křupání zmrzlého prašanu, okouzlující západ slunce i jeho mrazivý východ. Poznáte sílu přátelství, utužíte kamarádství a seznámíte se s vlastními limity. Během na lyžích se vám otvírá nový svět. Buďte vítáni.