Představujeme se

O NAŠÍ ŠKOLE

Letošním rokem vstupujeme už do sedmnácté sezóny provozování školy běžeckého lyžování. Postupně rozšiřujeme naše služby a pro nadcházející sezónu jsme opět pro vás připravili další zlepšení.

Naše škola byla zřízena za účelem poskytnout zájemcům o běžecké lyžování kvalitní a fundovaný program výuky stylu, a to nejen pro začátečníky, ale i pokročilé. Běžecké lyžování má jedno specifikum - pokud jste se neučili na běžkách jako mládežníci pod dohledem zkušeného trenéra, nemáte moc šancí jak se náročný styl naučit. Většina samouků se na lyžích zbytečně dře, mnohdy si neumí lyže i připravit a z běžeckého lyžování se pro mnohé stává nepříjemná denní můra. Z těchto důvodů jsme zřídili naši školu, která by vám měla najít cestu do běžecké stopy a zpříjemnit zimní sportování. Základem naší školy je známá prodejna pro běžecké lyžování Nyč sport v Liberci a její majitel olympionik Radim Nyč. Dalším důležitým pilířem je partnerství se společností Amersports CZ, která je mimo jiné zástupcem značek Atomic a Salomon. Díky této spolupráci máme k dispozici široké portfolio lyží a bot vč. bot k zapůjčení pro ty, kteří výbavu nemají nebo si chtějí pořídit něco lepšího. Tato nabídka platí i pro ty účastníky školy, kteří chtějí některé ze závodních modelů obou značek otestovat


Trenér

Daniel Baran

Redaktor webu, časopisu Ski magazín, majitel školy, manažer Mercedes-Benz Salomon Atomic teamu a trenér . "Mám toho moc!" jsou nejčastější slova, ale nevěřte mu...

Trenér

Radim Nyč

Náš bývalý reprezentant a olympionik, bronzový medajlista z ZOH v Calgary, garant školy a hlavní opora, účastníci kempů na Dachsteinu ho znají i jako mistra obou stylů. Jeho nejčastější věta v poslední době je: "Jestli letos nenapadne, tak končím"... 

Trenér

Jaroslav Kupr

Výborný ultramaratonec, lezec a tělocvikář na liberecké Univerzitě, všestranný sportovec, člen našeho závodního teamu a hlavně výborný pedagog. Jeho nejčastější slova jsou : " Logiku to nemá, ale možné to je ...!"

Trenér

Stěpán Holý

Štěpán Holý zvaný Myšák - bývalý závodník liberecké Dukly, výborný klasik a učitel nejen ve stopě. Často si pochvaluje: "To je radost učit ty lidi, ono je to opravdu baví !"

Trenér

Jan Zampr

Honza Zampr, kterému nikdo neřekne jinak než Ziky. Hlavní opora našeho závodního týmu, servisák, specialista na všechno. Jeho nejčastější věta je: "Ale Pane, a že mi z vás praskne koleno!" ( s přízvukem kolínského medvěda )

Trenér

Klára Kuprová

Výborná triatlonistka a všestranný sportovec, tělocvikář na liberecké Univerzitě a výborný pedagog, náš trumf pro výuku dětí. Její nejčastější slova jsou : " Makej broučku a nebreč". 

Trenér

Jan Vanc

Bývalý lyžař a biatlonista s pedagogickými vlohami a budoucí záchranář. S ním máte zajištěnou i první pomoc. Jeho nejčastější slova jsou : " Spadnout můžete, ale vstát musíte !"

Kontakt

Sem vložte podnadpis

Nyč škola běžeckého lyžování

+420 777 101 911

skolabezky@gmail.com

@skolabezky